Patronat medialny


 


Przed publicznością zgromadzoną w rzeszowskiej Hali na Podpromiu, Przemysław Runowski (7-0, 1 KO) utrzymał status niepokonanego na zawodowych ringach. Półśredni grupy Sferis KnockOut Promotions zwyciężył Sylwestra Walczaka (4-14-1, 3 KO) wysoko na punkty: 60-54, 60-55, 60-55

Zgodnie z przewidywaniami Runowski od pierwszego gongu ruszył zdecydowanie do przodu. Występujący w roli faworyta "Kosiarz" starał się przepuszczać lewe proste rywala, by następnie kontrować kombinacjami na głowę i korpus. Walczak, choć próbował wykorzystywać przewagę wzrostu i trzymać zawodnika Sferis KnockOut Promotions na dystans, nie mógł znaleźć jednak sposobu na ostudzenie ataków rywala.

Pod koniec 2. rundy Walczak spóźnił się nieco z unikiem, dzięki czemu Runowski zdołał ulokować na jego twarzy solidny prawy prosty, który zachwiał przeciwnikiem. Choć "Kosiarz" nie zdołał wykończyć rywala przed gongiem na przerwę, akcja ta odebrała na jakiś czas Walczakowi nieco pewności. Mimo ambitnej postawy, zawodnik grupy SilesiaBoxing dał się zaskoczyć jeszcze kilkakrotnie przed gongiem kończącym spotkanie.