Patronat medialny


 


- Na walki niepokonanych bokserów czekają kibice, dlatego cieszę się na myśl o pojedynku z Nabilem "Sułtanem" Krissim - mówi Przemysław "Kosiarz" Runowski, który wystąpi 31 maja w Lublinie na gali "Wojak Boxing Night" organizowanej przez Babilon Promotion & Sferis KnockOut Promotions. Transmisja w Polsat Sport i kanale otwartym tej stacji.

Początkowo Przemysław Runowski miał walczyć z Gwinejczykiem Michaelem Oyono. W Lublinie jego formę ostatecznie sprawdzi mieszkający na Wyspach Kanaryjskich 29-letni Nabil "Sułtan" Krissi. - Cieszę się, że rywal jest inny, ponieważ w bilansie nie ma przegranej, a o to przecież chodzi w boksie. Na walki niepokonanych zawodników czekają kibice. Jestem w bardzo dobrej dyspozycji, wyjdą na ring i zrobię swoje, czyli popsuję rekord "Sułtanowi" - mówi pochodzący z okolic Słupska Przemysław Runowski, który w ciągu roku od zawodowego debiutu wygrał 5 walk, m.in. z Patrykiem Litkiewiczem i Łukaszem Janikiem.

Popularny "Kosiarz" zaczynał karierę w Czarnych Słupsk (reprezentował też KS Damnica), czyli w tym samym klubie co Dariusz Michalczewski, wieloletni Mistrz Świata WBO w wadze półciężkiej. - Przez jakiś czas byłem nawet stypendystą fundacji Michalczewskiego pomagającej młodym bokserom, ale żadnym moim idolem nie jest. Bardzo krytykował Fiodora Łapina, najlepszego trenera w Polsce, chociaż w ogóle go nie zna. Stąd taka moja niechęć do Michalczewskiego - dodał pięściarz, który na co dzień trenuje w Sferis KnockOut Promotions. W Warszawie mieszka z narzeczoną i dzieckiem.

- Przemek ma szansę na osiągnięcia na miarę Rafała Jackiewicza, który był zawodowym Mistrzem Europy i walczył o pas Mistrza Świata IBF. Polecali go trenerzy Pałuccy (Marek i Antoni) ze Słupska, przyjechał na sparingi, sprawdził się i jest w naszej grupie - powiedział trener Fiodor Łapin.

Przemysław Runowski przyzwyczajony jest do ciężkiej pracy, bowiem jako nastolatek zarabiał jako pilarz w lesie. Stąd jego ringowy przydomek. - Lubię harować, ale wciąż mi mało walk, chciałbym częściej boksować, aby zdobywać doświadczenie i zarabiać. Przy okazji podziękowania dla kolegów ze Słupska Krystiana Matuszewskiego i Wojtka Czernychowskiego, którzy mocno wspierają moją karierę - dodał brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów 2010.

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Lublinie dostępne są na eventim.pl i ebilet.pl.

http://www.youtube.com/watch?v=qurNSBjgkG4