onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W pojedynku otwierającym telewizyjną kartę walk gali "Wojak Boxing Night" w Opolu Przemysław Runowski (5-0, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Łukasza Janika (10-4-1, 5 KO).

Pięściarz ze Śląska zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął od ataków, jednak Runowski dobrze stopował rywala lewym prostym, znajdował luki w jego defensywie i świetnym balansem tułowia unikał nadlatujących ciosów. Janik polował na mocne ciosy sierpowe, ale jego ataki były zbyt chaotyczne.

Zawodnik grupy KnockOut Promotions kontrolował tempo pojedynku, pomimo ciągłych prób sprowadzenia walki do półdystansu ze strony przeciwnika. Runowski punktował seriami lewych prostych i kończył akcje prawym sierpowym. 19-latek starał się także zmieniać płaszczyznę uderzenia, szukając miejsca pod prawym łokciem rywala.

Z każdą rundą przewaga Runowskiego rosła, z biegiem czasu "Kosiarz" coraz łatwiej trafiał całymi kombinacjami ciosów zasłaniającego się za podwójną gardą przeciwnika. Pod koniec piątego starcia Runowski trafił mocnym lewym sierpowym i wstrząsnął Janikiem, który uratował się klinczem. W ostatniej odsłonie Runowski stracił punkt za zbyt niskie schodzenie głową w dół, ale przy jednostronnym przebiegu pojedynku nie miało to wpływu na wynik.