Patronat medialny


 


W pojedynku kategorii półśredniej Przemysław Runowski (4-0, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Patryka Litkiewicza (11-3, 5 KO). Po sześciu jednostronnych rundach wszyscy sędziowie wypunktowali wysoką wygraną Runowskiego.

Runowski zaraz po starcie ruszył do przodu i narzucił przeciwnikowi swój styl walki. Pięściarz grupy KnockOut Promotions przechodził do półdystansu, trafiał Litkiewicza seriami ciosów na korpus, często kończąc swoje akcje uderzeniami sierpowymi na szczękę.

W drugiej i trzeciej rundzie Runowski był bardzo bliski wygranej przed czasem, jednak ambitny pięściarz z Tczewa dzielnie znosił wszystkie inkasowane uderzenia. Runowski skutecznie neutralizował przewagę warunków fizycznych rywala, pozostając jednocześnie czujny w obronie. Od czwartego starcia zadający mnóstwo ciosów Runowski trochę zwolnił tempo.

W drugiej połowie pojedynku "Kosiarz" dalej dominował nad Litkiewiczem, który tylko sporadycznie uciekał się do prób kontrataku. Runowski konsekwentnie bił w różnych płaszczyznach, ale ostatecznie zakończył pojedynek na punkty. 14 grudnia podczas gali w Wałczu Runowski zmierzy się z Michałem Żeromińskim.