Patronat medialny


 


RunowskiPodczas sobotniej gali "Wojak Boxing Night" w Częstochowie na zawodowych ringach zadebiutuje Przemysław Runowski. Utalentowany 19-latek, który jako amator trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Polski i wywalczył brąz czempionatu europejskiego, niedawno zasilił szeregi grupy Ulrich KnockOut Promotions.

- Do Warszawy trafiłem za pośrednictwem trenera Marka Okroskowicza, który znał mnie z mistrzostw Europy i skontaktował mnie z trenerem Fiodorem Łapinem. Przyjechałem się pokazać na sali i po tygodniu podpisałem zawodowy kontrakt - opowiada boksujący w kategorii półśredniej Runowski.

Młody pięściarz już na początku swojej przygody z profesjonalnym pięściarstwem miał okazję spróbować swoich sił z szykującym się do odzyskania tytułu mistrza Europy Rafałem Jackiewiczem. - To było dla mnie ciekawe doświadczenie. Rafał pokazał mi, ile jeszcze przede mną pracy, szczególnie nad obroną - przyznaje wychowanek KS Damnica i Orkana Lębork. - Boks zawodowy to jednak zupełnie inny świat niż amatorka. Na razie się w to wczuwam, pracuję nad swoim mocnym prawym prostym i lewą ręką, która jest czasem za nisko. Podoba mi się, że trener Łapin każdego ustawia indywidualnie, to jest inne podejście niż w boksie amatorskim.

- Nie boję się pierwszej walki na zawodowstwie, jako amator 100 razy wychodziłem do ringu. W Częstochowie zrobię swoje i wracam do pracy na sali, bo jeśli dobrze wypadnę, będę mógł zaboksować 20 kwietnia w Rzeszowie - mówi Runowski, który pytany o bokserskiego idola odpowiada bez wahania: - Mike Tyson, jestem bojowy chłopak!

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" rozgrywaną pod honorowym patronatem miasta Częstochowa, podczas której wystąpią także m.in. Łukasz Janik, Andrzej Wawrzyk i Damian Jonak, dostępne są na stronach ebilet.pl i eventim.pl oraz w kasach hali na Zawodziu.