Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Majewski Adamek- Właśnie się dogadałem z Tomkiem Adamkiem i Zyggim Rozalskim. Chciałbym poinformować, że na  gali Tomka  9 kwietnia w Prudential Center w Newarku walczyć także będzie bardzo dobrze znany polonijnym kibicom Przemek Majewski - poinformował Mariusz Kołodziej, właściciel Global Boxing Promotions oraz  promotor Przemka Majewskiego (15-0, 10 KO).

- Walka odbędzie się o pas WBO Azja/Pacyfik, a nazwisko rywala poznamy już wkrótce - mówi Kołodziej, który promuje także najbliższą walkę Mariusza Wacha (23-0, 11 KO) z Jonathanem Hagglerem (23-3, 18 KO), 19 lutego w Essex County College w Newarku.

Dla Mariusza Kołodzieja, największym - jak na razie - sprawdzianem  w nowej roli będzie walka Mariusza Wacha. - Oczywiście prawda o bokserze wychodzi zawsze w ringu, ale do tej pory jestem bardzo zbudowany tym, co Michael Moorer potrafił zrobić z Mariuszem - mówi Kołodziej. - Pomaga amerykańska dyscyplina pracy, widziałem to już podczas mojego wizyty w Memphis. Mariusz przykłada wielką wagę do odżywiania, nie je byle czego i już widzimy tego skutki. Wczoraj miał na wadze zaledwie 241 funtów, a Moorer nawet żartował, że musi go trochę podtuczyć do sobotniej walki, by Wach bił się z optymalną wagą - 250 funtów.

- Na podstawie nowej umowy i coraz bardziej rozkręcającej się współpracy z weteranem amerykańskiej promocji, Cedricem Kushnerem, zmieniliśmy trochę warunki transmisji TV najbliższego wieczoru z udziałem Wacha. Walka będzie pokazywana na żywo  za pośrednictwem telewizji kablowej tylko w południowej części USA  na FoxNet South, pozostając do oglądania na żywo dla tych, którzy posiadają telewizję satelitarną.   Plusem tego rozwiązania jest fakt, iż z tygodniowym poślizgiem zobaczą ją wszyscy sympatycy boksu w USA na głównym kanale sportowym FOX. Dla promocji Wacha równie ważna - jeśli nie ważniejsza - jest informacja, iż walka będzie 50  razy powtarzana w różnych przedziałach czasowych i różnych dniach. Oczywiście do tej promocji Mariusz musi dołożyć zwycięstwo, ale to już zależy tylko od niego - mówi właściciel Global Boxing.

Przemek Garczarczyk{jcomments on}