onet.pl sport



Przegląd Sportowy

Patronat medialny





 


Wilczewski AbrahamDamian Jonak ma nadzieję, że Piotr Wilczewski (30-2, 10 KO) sprawi w sobotę podczas gali w Kilonii niespodziankę i pokona byłego mistrza świata wagi średniej Arthura Abraham (33-3, 27 KO). Pięściarz ze Śląska sparował w przeszłości z "Królem Arthurem" i doskonale zna jest słabości.

- Wilczewski jest w każdym elemencie lepszy od Abrahama, poza siłą ciosu. Abraham ma czym uderzyć. Na początku zawodowej kariery przyjechał na sparingi do grupy Sauerlanda i miałem okazję poczuć jak bije. Co prawda miałem sparować z Sebastianem Sylvestrem, ale po jednym sparingu Niemcy poprosili, abym przerzucił się na Abrahama - opowiada Jonak.

- Wilczewski musi przebijać się przez gardę Abrahama i uderzać ciosami prostymi. Piotrek jest lepszy technicznie, bardziej ułożony i lepiej w ringu potrafi realizować plan taktyczny. Abraham bije chaotycznie i często uderza nieczysto. Jeśli Wilczewski będzie umiejętnie unikał ataków Abrahama, to jest w stanie wygrać tę walkę. Ja liczę na niespodziankę - mówi pięściarz grupy 12 Round KnockOut Promotions.

Stawką walki Abrahama z Wilczewskim będzie pas WBO European wagi super średniej. Podczas imprezy w Kilonii swój kolejny zawodowy występ zaliczy także Mateusz Masternak. {jcomments on}