Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

17 września w Londynie, jeden z najbardziej perspektywicznych brytyjskich pięściarzy, James DeGale (10-1, 8 KO) stanie do walki o tytuł mistrza Europy w kategorii super średniej, należący obecnie do Piotra Wilczewskiego (29-1, 10). Jak zapewnia Jim McDonnell - trener popularnego "Chunky'ego" - jego podopieczny, pojedynkiem z Polakiem będzie chciał odbudować swoją pozycję po ostatniej porażce poniesionej z rąk innego obiecującego pięściarza z Wysp Brytyjskich, Georga Grovesa.

- To jest przeciwnik jakiego James w tym momencie potrzebuje - z dobrym rekordem, wysoko notowany w światowych rankingach. DeGale rozpoczął już sparingi, obaj bardzo cieszymy się, że mamy okazję wrócić na ring pojedynkiem, którego stawką będzie znaczący pas. Tytuł mistrza Europy ma swoją wartość i jego wygranie będzie dla wszystkich wymownym sygnałem - powiedział McDonnell.

Niespełna 33-letni Wilczewski, tytuł czempiona Starego Kontynentu w kat. super średniej wywalczył w marcu tego roku, pokonując w Finlandii, faworyta miejscowej publiczności, Amina Asikainena.