Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Posiadacz pasa IBF Inter-Continental Paweł Stępień (17-0-1, 12 KO) spotka się 5 sierpnia ze zdobywcą tytułu WBC NABF Michałem Łoniewskim (4-3, 2 KO) na gali KnockOut Boxing Night 23 w Mrągowie. - Wydarzenia potoczyły się bardzo szybko i przed możliwą w przyszłości obroną tytułu, teraz wystąpię w walce wieczoru - mówi 31-letni Paweł Stępień, najwyżej notowany nasz pięściarz kategorii półciężkiej. Transmisja w TVP Sport i tvpsport.pl.

W głównym pojedynku w Amfiteatrze w Mrągowie mieli zmierzyć się Kamil Bednarek (11-0, 6 KO) z Janem Czerklewiczem (7-1, 2 KO), ale do tego starcia nie dojdzie. Powodem złamanie kości nadgarstka boksera z Dzierżoniowa.

- Jeszcze przed wylotem Michała do Kanady był temat naszej walki. Później temat ucichł, ale ze względu na to, że dobrze mu poszło w Toronto nastąpił powrót do rozmów i już wiadomo, że boksujemy w walce wieczoru. Nigdy wcześniej z nim nie walczyłem, nawet na sparingach – powiedział Paweł Stępień o Łoniewskim, który jest aktualnym Mistrzem Polski w boksie olimpijskim, a niedawno w pojedynku zawodowym pokonał na wyjeździe Nicka Fantauzziego (11-1, 5 KO).

Paweł Stępień klasyfikowany jest na 8 miejscu w rankingu IBF i 25 na liście boxrecu – w kat. półciężkiej.

- Niewiele ponad rok temu zdobyłem pas IBF Intercontinental, nokautując w Rzeszowie Deneba Diaza. Najbliższa walka będzie trzecią rankingową po niej, a czekam na informacje dotyczące pierwszej obrony. Jestem wysoko w rankingach, chciałbym dostać szansę stoczenia prestiżowego zawodowego pojedynku! - przyznał zawodnik, który w lidze WSB boksował m.in. ze słynnym Kubańczykiem Julio Cesarem de la Cruzem.

Podczas gali KBN 23 kolejne zawodowe walki stoczą także niepokonany pięściarz wagi średniej Kamil Gardzielik (14-0, 3 KO), najmłodszy polski pięściarz zawodowy Tobiasz Zarzeczny (1-0, 1 KO) i Kamil Urbański (1-0, 1 KO).

- Do występów pod „chmurką” jestem już przyzwyczajony, bo miałem ich kilka, m.in. zeszłego lata z Markiem Matyją w Augustowie – dodał Paweł Stępień.

Kilka tygodni temu, w ramach roztrenowania, pojechał na sparingi do trenującego na co dzień w Niemczech Kubańczyka Osleysa Iglesiasa (6-0, 5 KO). - To było cenne doświadczenie. Lepszego rywala nie miałem na sparingu od czasu rywalizacji w Kanadzie w 2019 roku z Arturem Beterbijevem, dziś czempionem IBF, WBC, WBO – stwierdził szczecinianin.

KUP BILETY NA GALĘ KBN 23 W MRĄGOWIE >>