Patronat medialny


 


Najlepszy polski pięściarz wagi półciężkiej Paweł Stępień (16-0-1, 12 KO) stoczy swoją pierwszą tegoroczną walkę 26 marca na gali Knockout Boxing Night XX w Białymstoku. Pięściarz ze Szczecina ma ambitne plany na najbliższe miesiące.

- Bardzo się cieszę, że już w marcu mogę ponownie pojawić się w ringu. Chcę zdobywać doświadczenie kolejnymi występami, ale od jakiegoś czasu marzą mi się mocne zagraniczne sparingi. Podróżowanie ponownie staje się łatwiejsze, więc myślę, że wkrótce będę mógł gdzieś wyjechać i sprawdzić swoją formę - mówi pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Stępień jest coraz wyżej klasyfikowany w światowych rankingach. W najnowszym rankingu federacji IBF jest szósty, zaś w zestawieniu organizacji WBC zajmuje dziewiętnaste miejsce.

- Jeśli zdrowie pozwoli, to w tym roku chciałbym stoczyć przynajmniej trzy walki. Wiadomo, że trzeba podnosić poziom rywali. Myślę, że w połowie roku trzeba będzie przystąpić do obrony pasa IBF Inter-Continental. Jeste coraz wyżej w rankingu IBF, więc trzeba myśleć o coraz poważniejszych przeciwnikach - dodaje podopieczny trenera Jurija Wachtierowa.

Podczas gali w Białymstoku kolejne zawodowe pojedynki stoczą także m.in. były mistrz Europy oraz pretendent do tytułu mistrza świata wagi średniej Kamil Szeremeta (21-2-1, 5 KO), Adam Balski (16-1, 9 KO) i Rafał Wołczecki (5-0, 4 KO). Transmisja w Telewizji Polskiej.

Kup bilety na KnockOut Boxing Night XX >>