onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Paweł Stępień (12-0, 11 KO) wygrał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Dmitrijem Suchockim (23-7, 16 KO). 28-latek obronił przy okazji tytuł międzynarodowego mistrza Polski w limicie do 79 kilogramów.

Pierwsze rundy przebiegły spokojnie. Stępień badał Rosjanina, który był szczelny w obronie i sporadycznie atakował. W czwartym starciu Suchocki kilka razy mocno trafił ciosami na wątrobę, a potem strzelił lewym sierpowym, którym posłał Stępnia na deski.

W piątej odsłonie pięściarz KnockOut Promotions wrócił do gry i zaczął odrabiać straty z poprzedniego starcia. W szóstej rundzie znowu to Rosjanin był lepszy, ale od siódmej rundy Stępień przejął kontrolę nad pojedynkiem. Polak trafia kombinacjami z obu rąk, jednak Rosjanin okazał się odporny na ciosy.

Dopiero na początku dziewiątej rundy Stępień trafił prawym prostym, który wstrząsnął Rosjaninem. Stępień natychmiast dostrzegł kryzys u rywala, doskoczył z serią ciosów i posłał go na deski. Suchocki został wyliczony do dziesięciu, a Polak mógł cieszyć się z piątej tegorocznej zawodowej wygranej.

Komentarze   

-1 #1 zsrr 2018-11-11 01:01
Stepien - chlopak jest zamulony, zero szans ze zwawa czolowka, zreszta bylo widac to w wsb aiban jak kubano byl od niego 2x szybszy
+4 #2 thales 2018-11-11 01:13
Czas się rozstać z Wachtierowem i poszukać kogoś kto ułoży Pawła jako pięściarza bo do tej pory świetnie się bawili ale zabawa się skończyła.Sucho ckiego powinien skończyć do 5-6 rundy.To nie był dobry występ ale mam nadzieję,że wyciagnie wnioski.Szkoda też ,że został smród po zatrzymaniu tej walki.Wygrana na punkty lepiej by mu sie przysłużyła a już na pewno mniej ludzie by pamiętali o takim werdykcie.
#3 wirtualny bak 2018-11-11 02:16
Cytuję thales:
Czas się rozstać z Wachtierowem i poszukać kogoś kto ułoży Pawła jako pięściarza bo do tej pory świetnie się bawili ale zabawa się skończyła.Suchockiego powinien skończyć do 5-6 rundy.To nie był dobry występ ale mam nadzieję,że wyciagnie wnioski.Szkoda też ,że został smród po zatrzymaniu tej walki.Wygrana na punkty lepiej by mu sie przysłużyła a już na pewno mniej ludzie by pamiętali o takim werdykcie.


Przecież Stępienia ponoć Gmitruk trenuje...lol.. .
+1 #4 djpioter 2018-11-11 02:52
Paweł pókii dostawał kelnerów to było super, ale jak ktoś mu się postawił konkretnie, to musiał sędzia wkroczyć. Za dużo pajacowania i liczenia na refleks, w walce z czołówką niestety ,ale może być dramat...
#5 thales 2018-11-11 04:44
Cytuję BlackDog:
Przecież Stępienia ponoć Gmitruk trenuje...lol...

To coś nie na czasie jesteś 8)
#6 Mark 2018-11-11 08:48
Mi Stępień kojarzy się z Proksą - do pewnego etapu dojdzie i tyle - na samym timingu wiele się nie osiągnie. Chyba że coś w swoim boksowaniu zmieni.). Ze słabszymi przeciwnikami może się popisywać, a z jakimś konkretnym to dostanie i tyle ( chyba że sędzia mu pomoże tak jak z Suchockim - jakoś przeciwnikowi Sulęckiego pozwalano wstawać do oporu .. ;-) ). I na koniec taka moja uwaga - jak dla mnie to na dłuższą metę, to te pajacowanie Stepnia ciężko się ogląda - zamiast się bić to ćwiczy jakieś wygibasy. )
#7 lukaszbiszczu 2018-11-11 18:32
Cytuję djpioter:
Paweł pókii dostawał kelnerów to było super, ale jak ktoś mu się postawił konkretnie, to musiał sędzia wkroczyć. Za dużo pajacowania i liczenia na refleks, w walce z czołówką niestety ,ale może być dramat...

No racja.
#8 John Doe 2018-11-11 19:57
Stępień mógł i powinien skończyć Suchockiego do 5 rundy,widać było że sie bawi,super timing,warunki fizyczne,widać że studiuje Łomanczenke i wprowadza to w swoim boksie,są zawodnicy co chcą poboksować łapać rundy pokazać co potrafią,a wpadki sie zdarzają nawet taki technik jak łomanczenko dał sie złapać i zaliczył dechy,widać finezje w boksie Stępnia,chłopak da sie lubić nie szczeka i nie obiecuje jak np.Szpila,w ostatniej walce,co to on nie miał zmienić itp.a w ringu z Wachem co?! gówno,awantura i gówniane tłumaczenia,a Stępniowi przydał sie kubeł zimnej wody,spodziewał em sie więcej ciosów na tułów,tak kończył kilka walk,moim zdaniem Stępień zajdzie wysoko.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze