Patronat medialny


 


SzymańskiZapraszamy do lektury wywiadu z niepokonanym na zawodowych ringach Patrykiem Szymańskim (5-0, 2 KO). W wywiadzie młody pięściarz grupy Global Boxing Promotions opowiedział m.in o treningach z nowym szkoleniowcem - Jamesem Ali Bashirem i swoich planach na 2013 rok.

Rafał Kyć: Patryk twój nowy trener James Ali Bashir powiedział mi ostatnio, że masz potencjał, aby osiągnąć coś w boksie. Jak ocenisz treningi pod jego okiem?
Patryk Szymański:
Trenujemy już razem trzy tygodnie. Przez ten krótki czas sporo się nauczyłem. To niezwykle doświadczony szkoleniowiec. Myślę, że pracując razem z nim będę stawał się coraz lepszym pięściarzem.

- Jaka jest różnica w sposobie treningu pomiędzy Bashirem, a Juanem De Leonem?
James jest o wiele bardziej doświadczony, odczuwam to podczas każdego treningu.

- Jakie masz plany na 2013 rok?
Pierwszy pojedynek w tym roku, stoczę najprawdopodobniej 16 marca. Do czerwca planuję wyjść do ringu trzy, cztery razy. Z tego co wiem są plany, abym zawalczył o pas młodzieżowego mistrza świata organizacji WBO.

- 23 lutego w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się druga gala z serii Polsat Boxing Night. Była propozycja abyś wystąpił na tej gali?
Nie. Żadnej takiej oferty nie otrzymałem.

- Pytam o to, bo w Polsce w twojej wadze mamy chociażby Rafała Jackiewicza. Wiadomo on na chwilę obecną mierzy w trochę inne cele, ale co jeżeli nadarzyłaby się okazja starcia z Jackiewiczem np. na PBN 3?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale wydaje mi się, że gdyby taka propozycja się pojawiła i byłaby korzystna to Mariusz Kołodziej na pewno poważnie by ją rozważył. Jeśli chodzi o mnie na pewno bym chciał takiego starcia. Oczywiście na obecnym etapie mojej kariery walka z takim zawodnikiem jak Rafał byłaby wielkim wyzwaniem.

- W polskiej prasie pojawia się coraz więcej informacji o twojej osobie. Odczuwasz już jakąś rozpoznawalność ze strony kibiców?
Na pewno jest różnica odkąd przeszedłem na zawodowstwo. Teraz trochę więcej ludzi mnie rozpoznaje czy zaczepia. Jednak jakoś specjalnie tego nie odczuwam.

- Ostatnimi czasy pojawiają się dyskusje na temat legalizacji dopingu. Jakie jest twoje stanowisko w tej sprawie?
Jestem absolutnie przeciwny. W mojej opinii kontrola antydopingowa powinna być jeszcze bardziej szczegółowa.Nie tylko przed i po walce, ale także podczas obozu przygotowawczego.


http://www.youtube.com/watch?v=JxRKkyQWbMY