Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

W wielkim stylu zwyciężył swoją najważniejszą walkę w zawodowej karierze Michał Syrowatka (19-1, 7 KO), nokautując na gali w Londynie w dwunastej rundzie faworyta miejscowej publiczności Robbiego Daviesa Juniora (15-1, 11 KO).

Podopieczny Andrzeja Liczika, wiedząc, że od porażki dzielą go tylko trzy minuty walki, w ostatniej odsłonie dramatycznego boju postawił wszystko na jedną kartę i wydarł zwycięstwo notowanemu na czwartej pozycji rankingu WBA kategorii super lekkiej rywalowi. 

"Syrowatka przegrywał na kartach punktowych, ale pokazał finisz w stylu Rocky'ego i zwyciężył, zabierając pas [WBA Continental] do Polski." - napisał w swojej relacji Joe Hewlett z portalu worldboxingnews.net, dodając: "Wielki szacunek dla obu zawodników, prawdziwi wojownicy, fantastyczna walka."

Polski pięściarz przed pojedynkiem skazywany był przez bukmacherów na klęskę. "Statystycznie wygrana Michała (Davies była faworytem 12-1) to szok większy niż ewentualna wygrana McGregora (7-1) nad Mayweatherem Jr." - zauważył na Twitterze Przemek Garczarczyk z fightnews.com.