Na gali w Londynie Michał Syrowatka (19-1, 7 KO) znokautował w dwunastej rundzie Robbiego Daviesa Juniora (15-1, 11 KO), zdobywając pas WBA Continental kategorii super lekkiej.

Walkę lepiej otworzył Syrowatka, który ulokował na szczęce rywala dwa prawie sierpowe, Brytyjczyk jednak szybko zrewanżował się Polakowi. W drugiej odsłonie skuteczniejszy, dzięki dobrym prawym kontrom, był Davies Jr. Wyspiarz wyraźniej przejął inicjatywę w trzecim starciu, boksując precyzyjniej i aktywniej od Polaka.

W czwartej rundzie Syrowatce udało się upolować oponenta potężnym lewym sierpem, jednak Brytyjczyk szybko ruszył do kontrnatarcia. W szóstej odsłonie Syrowatka miał krótką chwilę kryzysu po mocnym lewym sierpie na wątrobę i gdy wydawało się, że losy walki wyraźnie przechylą się na korzyść Daviesa Jr, Syrowatka wrócił do gry fantastyczną siódmą rundą, zaakcentowaną serią mocnych ciosów sierpowych.

Po nieco wolniejszych starciach siódmym i ósmym w dziewiątej rundzie po akcji lewy na lewy Syrowatka podparł się rękawicą o matę i był liczony. Pięściarz z Ełku nie załamał się jednak straconym punktem i konsekwentnie przez kolejne minuty lokował mocne lewe sierpowe na szczęce przeciwnika.

W ostatniej dwunastej rundzie Michał Sytowatka, zapewne zdając sobie sprawę, że przegrywa na punkty, ruszył do frontalnego ataku i udało mu się powalić zmęczonego Daviesa na matę. Wyspiarz co prawda zdołał się podnieść, ale Polak tuż po wznowieniu walki ponownie zasypał go mocnymi ciosami i pojedynek został przerwany.

Dla Michała Syrowatki wygrana nad notowanym na czwartej pozycji rankingu WBA Robertem Daviesem Jr była najcenniejszym zwycięstwem w karierze. Reprezentant Wielkiej Brytanii jako zawodowiec przegrał po raz pierwszy.