onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 
Na gali w Londynie Michał Syrowatka (19-1, 7 KO) znokautował w dwunastej rundzie Robbiego Daviesa Juniora (15-1, 11 KO), zdobywając pas WBA Continental kategorii super lekkiej. 

Walkę lepiej otworzył Syrowatka, który ulokował na szczęce rywala dwa prawie sierpowe, Brytyjczyk jednak szybko zrewanżował się Polakowi. W drugiej odsłonie skuteczniejszy, dzięki dobrym prawym kontrom, był Davies Jr. Wyspiarz wyraźniej przejął inicjatywę w trzecim starciu, boksując precyzyjniej i aktywniej od Polaka.

W czwartej rundzie Syrowatce udało się upolować oponenta potężnym lewym sierpem, jednak Brytyjczyk szybko ruszył do kontrnatarcia. W szóstej odsłonie Syrowatka miał krótką chwilę kryzysu po mocnym lewym sierpie na wątrobę i gdy wydawało się, że losy walki wyraźnie przechylą się na korzyść Daviesa Jr, Syrowatka wrócił do gry fantastyczną siódmą rundą, zaakcentowaną serią mocnych ciosów sierpowych.

Po nieco wolniejszych starciach siódmym i ósmym w dziewiątej rundzie po akcji lewy na lewy Syrowatka podparł się rękawicą o matę i był liczony. Pięściarz z Ełku nie załamał się jednak straconym punktem i konsekwentnie przez kolejne minuty lokował mocne lewe sierpowe na szczęce przeciwnika. 

W ostatniej dwunastej rundzie Michał Sytowatka, zapewne zdając sobie sprawę, że przegrywa na punkty, ruszył do frontalnego ataku i udało mu się powalić zmęczonego Daviesa na matę. Wyspiarz co prawda zdołał się podnieść, ale Polak tuż po wznowieniu walki ponownie zasypał go mocnymi ciosami i pojedynek został przerwany.

Dla Michała Syrowatki wygrana nad notowanym na czwartej pozycji rankingu WBA Robertem Daviesem Jr była najcenniejszym zwycięstwem w karierze. Reprezentant Wielkiej Brytanii jako zawodowiec przegrał po raz pierwszy. 

Komentarze   

+2 #1 Januszwsrodwilkow 2017-07-15 23:35
Cytat z Kamil B-stok:
Yale dawno zwątpiłeś w Syrowatkę i pewnie miał być to ostatni skok na kase a tu Michał zrobił taki psikus

Tez tak mysle ze zostal rzucony na pozarcie a tu taki psikus. Super walka super wynik- brawo michal. Sam watpilem w jego mozliwosci ale ta walka udowodnil ze potrafi przyjac, ma serce do bitki i jest silny psychicznie. Jak to sie ma do slow o koncu jariery po porazce z jackiewiczem? Co nie zabije to wzmocni. Jestem dumny z syrowatki
+1 #2 marcinpmarcin 2017-07-16 02:20
Wczesniej pisalem ze Michala odstawili na 'boczny tor' ale chlop sie zawziol i utarl im nosa
+1 #3 Gankis 2017-07-16 09:00
Duzy sukces Michala. Oby tak dalej.
+1 #4 Emsiem 2017-07-16 09:20
Życzyłem tego Michałowi.
+1 #5 małyalewariat 2017-07-16 09:39
brawo Michał :) mega pozytywnie zaskoczyłeś kibiców w Polsce :)
-1 #6 Clemek 2017-07-16 11:43
Brawo. Sukienka nie pomogła Anglików i. Czekałem aż mu spadnie ale sędzia mu poprawil
#7 h4 2017-07-16 12:07
Dzisiaj była powtórka w TV. Te same emocje. Masakra walka. ;-)

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze