Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


- Nie ukrywam, że czekałem na to. Po to boksujemy, żeby w końcu dochodzić do walk o tytuły i sprawdzać się z lepszymi rywalami. Mam zamiar tę szansę wykorzystać i tyle - mówi Michał Syrowatka (18-1, 6 KO) przed dzisiejszym występem na gali w Londynie. Rywalem Polaka będzie niepokonany faworyt gospodarzy Robbie Davies Jr (15-0, 11 KO), a stawką boju pas WBA Continental wagi super lekkiej. 

Dla Syrowatki, uważanego przez niektórych za jeden z największych niespełnionych talentów w polskim boksie zawodowym, starcie z notowanym na czwartej pozycji rankingu federacji WBA Wyspiarzem to bez wątpienia najważniejsza próba w dotychczasowej karierze. Pięściarz z Ełku boksował już na wielkich galach, notując dwie wygrana na Polsat Boxing Night z Michałem Chudeckim i Rafałem Jackiewiczem, ale poza Polską zawalczy po raz pierwszy. 

- Na ile znam Michała, powinno być wszystko dobrze uspokaja jednak trener Andrzej Liczik: - Może nawet lepiej, że walczy nie przed swoją publicznością tylko na wyjeździe. Myślę, że to będzie dla niego dodatkowa motywacja. 

Bukmacherzy w wygraną Syrowatki nie wierzą i są gotowi zapłacić za trafne wytypowanie jego zwycięstwa siedmiokrotność zainwestowanej kwoty. Kurs na Daviesa Jr wynosi tylko 1,12. Zawodnik grupy Sferis KnockOut Promotions zapowiada mimo wszystko sensacyjną wiktorię. - Wracam do Polski z pasem! - deklaruje Syrowatka. 

Bezpośrednią transmisję z gali w Londynie, której głównym wydarzeniem będzie pojedynek Chrisa Eubanka Jr (24-1, 19 KO) z Arthurem Abrahamem (46-5, 30 KO) przeprowadzi TVP Sport HD. Początek relacji o godz. 20.20.