Patronat medialny


 

Najlepszy polski pięściarz wagi super lekkiej Michał Syrowatka (13-0, 4 KO) otrzymał propozycję walki o pas IBO w swoim przedziale wagowym z Rosjaninem Eduardem Trojanowskim (22-0, 19 KO) - poinformował Dariusz Wojtkowski, menadżer Polaka. Pojedynek miałby się odbyć 5 września na gali organizowanej w Rosji.

- Propozycja jest ciekawa, ale walka miałaby się odbyć za miesiąc, a ja dopiero w ubiegłym tygodniu rozpocząłem treningi. Na pewno nie jest to optymalny czas na przygotowania, ale będę jeszcze dyskutował o tej ofercie ze swoim sztabem promotorskim i trenerskim. Nie wykluczam, że jednak przyjmę ten pojedynek - mówi 27-letni pięściarz, który od niedawna współpromowany jest przez AG Promotion i Sferis KnockOut Promotions.

35-letni Trojanowski w tym roku zanotował już dwie wygrane, boksując ostatni raz w czerwcu. Rosjanin ma na koncie m.in. wygraną z Maciejem Zeganem, którego rozbił w niecałe trzy rundy blisko pięć lat temu.

Syrowatka w czerwcu znokautował Tarika Madniego, zdobywając pas WBC Baltic. Dzięki tej wygranej zawodnik z Ełku zadebiutował w rankingu World Boxing Council.