Patronat medialny


 


W pojedynku kategorii półśredniej na gali w Radomiu Michał Syrowatka (10-0, 2 KO)  pokonał jednogłośnie na punkty Łukasza Janika (12-7-1, 6 KO). Po ośmiu ciekawych rundach sędziowie punktowali 80-72, 80-73 i 79-73 dla pięściarza z Białegostoku.

Syrowatka od pierwszej rundy kontrolował tempo pojedynku i skutecznie wykorzystywał luki w obronie starającego się atakować rywala. Janik tradycyjnie szukał swoich szans w półdystansie, jednak zdecydowanie szybszy Syrowatka nie pozwalał przeciwnikowi na narzucenie niekorzystnych warunków.

Białostoczanin wyprzedzał każdy ruch Janika, jednak w piątej rundzie zdecydował się trochę zwolnić tempo pojedynku z powodu drobnego urazu prawej dłoni. Chwilę grozy kibice Syrowatki przeżyli pod koniec szóstej odsłony, kiedy to zawodnik ze Śląska trafił mocnym prawym sierpowym równo z gongiem kończącym rundę, jednak w kolejnym starciu Syrowatka ponownie z dużym spokojem podkreślał w ringu swoją przewagę.

W ostatnim starciu Janik był już na skraju nokautu po serii ciosów na korpus, jednak gong uratował ambitnego pięściarza ze Śląska. Syrowatka na ring wróci najprawdopodobniej 8 listopada walką z Michałem Chudeckim.