Patronat medialny


 

Michał Cieślak (24-2, 18 KO) pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Dylana Bregeona (12-3-1, 3 KO) na gali KBN 27 w Rzeszowie, zdobywając tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej.

Pojedynek od początku układał się pod dyktando Polaka, który zepchnął Francuza do obrony i atakował mocnymi ciosami z obu rąk. Cieślak w pierwszej rundzie rozpoczął od ataków na korpus, a następnie rozbijał gardę Francuza.

W trzeciej rundzie Cieślak po raz pierwszy mocniej wstrząsnął przeciwnikiem. Bregeon był coraz mocniej okopany w defensywie i coraz rzadziej próbował odpowiadać. W czwartym starciu po serii celnych ciosów z prawej ręki Francuz po raz pierwszy znalazł się na deskach.

Bregeon nie dał się wyliczyć, ale Cieślak przeprowadził kolejny atak, po którym ponownie Francuz powędrował na matę ringu. Cieślak został drugim po Mateuszu Masternaka polskim pięściarzem, który sięgnął po pas EBU.

W Rzeszowie kibice oglądali również notowanego na czołowych miejscach w rankingach wagi ciężkiej Martina Bakole (19-1, 14 KO), który wygrał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie z Ihorem Shevadzutskyim (10-1, 8 KO).