Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

W piątek na gali Knockout Boxing Night 22 w Kielcach na ring wróci dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Michał Cieślak (21-2, 15 KO). Polak jest zadowolony z okresu przygotowawczego przed pojedynkiem z aktualnym mistrzem Europy WBO.

- Koelling jest rywalem, który chce się bić, będzie się otwierał w walce, a to mi pasuje. Będę starał się go łapać w tempo, to są akcje, które bardzo lubię - mówi podopieczny trenera Andrzeja Liczika w rozmowie z TVP Sport.

- Jestem zadowolony z formy w przygotowaniach. Ze sparingu na sparing czuję się mocniejszy. Im bliżej walki, tym moja dyspozycja jest lepsza i myślę, że tak właśnie powinno być - dodaje pięściarz z Radomia.

Piątkowy występ będzie dla Cieślaka powrotem na polskie ringi po ponad rocznej przerwie. Będzie to także jego pierwszy występ po lutowej porażce z Lawrencem Okoliem w pojedynku o mistrzostwo świata federacji World Boxing Organization.

- Dostaję wiele pytań, czy wyciągnęliśmy wnioski po walce z Lawrencem Okoliem. Jednym z nich jest na pewno większa częstotliwość startów. Zrobimy wszystko, żeby przed kolejnym pojedynkiem o pas, walczyć dużo bardziej regularnie - podsumowuje Cieślak.

W Kielcach kolejną walkę stoczy także boksujący w kategorii średniej Kamil Gardzielik (14-0, 3 KO), który w swoim pierwszym występie po podpisaniu kontraktu z KnockOut Promotions, zaboksuje z reprezentantem Hiszpanii Jose Manuelem Lopezem Clavero (16-17-1, 5 KO). Podczas tej samej imprezy dojdzie do polsko-polskiego starcia w wadze junior ciężkiej - Artur Górski (4-0, 1 KO) skrzyżuje rękawice z Oskarem Wierzejskim (4-0-1, 0 KO). Ponadto ciężki Piotr Łącz (3-0, 3 KO) stanie naprzeciw Morgana Dessaux (6-10, 5 KO), a Marek Matyja zawalczy z Mihalisem Davisem (7-5, 5 KO).

Kup bilety na galę KBN 22 w Kielcach. Zobacz powrót Cieślaka >>