Patronat medialny


 


 

Doświadczony Enrico Koelling (28-4, 9 KO) będzie przeciwnikiem Michała Cieślaka (21-2, 15 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 22, która odbędzie się 24 czerwca w Kielcach. Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

Niemiec jest byłym pretendentem do tytułu mistrza świata federacji IBF oraz aktualnym czempionem WBO Europe. 32-latek w swoim ostatnim występie, który miał miejsce w listopadzie, wygrał na punkty z Leonem Harthem, odbierając mu europejski tytuł World Boxing Organization.

Cieślak w swoim ostatnim występie przy wspaniałym dopingu polskich fanów rywalizował w Londynie o pas WBO wagi junior ciężkiej z niepokonanym Lawrencem Okolie. Radomianin stoczy pierwszy po rocznej przerwie pojedynek przed polską publicznością.

Pięściarz grupy KnockOut Promotions przygotowuje się do występu w Kielcach pod skrzydłami trenera Andrzeja Liczika. W ostatnich dniach Cieślak przebywał na obozie sparingowym we Włoszech.

24 czerwca na KBN 22 w Kielcach zaboksują także: niepokonana na zawodowych ringach Laura Grzyb, należący do czołówki polskiej wagi półciężkiej Marek Matyja i obiecujący Artur Górski (waga junior ciężka). Bilety na ebilet.pl.