Patronat medialny


 


W poniedziałek najlepszy pięściarz świata bez podziału na kategorie wagowe Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) rozpoczął przygotowania do zaplanowanej na 2 maja walki wszech czasów z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO).

Jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, jednym z pierwszych sparingpartnerów Amerykanina będzie Michał Chudecki (10-1-1, 3 KO). Pięściarz związany w ostatnich miesiąch z Konspol Babilon Promotion jako pierwszy Polak dostał szansę bezpośredniego uczestniczenia w przygotowaniach uznawanego za najlepiej zarabiającego sportowca świata "Money" Floyda.

Chudecki, który wczoraj wyleciał do Las Vegas, będzie zarabiał 350 dolarów za każdą rundę przesparowaną w ringu z Mayweatherem. Ilość czasu jaką zawodnik z Poznania spędzi na obozie mistrza świata pięciu kategorii wagowych zależy od jego dyspozycji sparingowej. Oprócz Chudeckiego, na sparingi do Las Vegas udał się także były mistrz świata wagi super lekkiej Demarcus Corley.

Pojedynek Pacquiao z Mayweatherem będzie najdroższą walką w historii zawodowego boksu. Eksperci nie mają także wątpliwości, że wpływy z pojedynku Amerykanina z Filipińczykiem również będą rekordowe.