Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Za niespełna tydzień Michał Chudecki (6-0-1, 3 KO) skrzyżuje rękawice z reprezentantem Węgier - Andrasem Vargą (10-6-2, 3 KO). Podopieczny Global Boxing Promotions przekonuje, iż jest w dobrej formie, a jedyną atrakcją dla rywala podczas pobytu w Polsce będzie… kąpiel w zimnym Bałtyku.

Kamil Kierzkowski: Ostatnio rozmawialiśmy chwilę po poznaniu przez Ciebie nazwiska rywala. Siłą rzeczy nie mogliście mieć więc go wówczas rozpracowanego. Czy od tego czasu zdążyliście przeanalizować Vargę?
Michał Chudecki: Myślę, że wystarczająco się mu przyjrzeliśmy. Jest pięściarzem, który bije dosyć dużo ciosów, a przy tym jest szybki. Wydaje mi się jednak, że będę od niego silniejszy fizycznie, dzięki czemu zdołamy go przełamać. W każdym razie - z pewnością nie zamierzam go lekceważyć.

- No właśnie - tym razem to Ty występował będziesz w roli faworyta. Nie odbiło się to na twojej motywacji podczas treningów?
Do każdej walki przygotowuję się bardzo dokładnie i solidnie, by w chwili wyjścia do ringu forma była możliwie najwyższa. Potrafię się zmotywować do każdego przeciwnika. Każdy jest nowym sprawdzianem, dzięki któremu zyskuję kolejne doświadczenia - a przez to staję się lepszy.

- Nie jest tak, że w ringu czujesz się znacznie lepiej z mocniejszymi rywalami? Steele klasyfikuje się znacznie niżej, niż Szot… a wydaje się, że to właśnie Amerykanin sprawił Ci więcej problemów…
O walce ze Steele’em mówiłem już wielokrotnie. To przeszłość i nie chcę już do tego wracać. Czas na kolejne walki. Lubię wyzwania, nawet jeśli są naprawdę ryzykowne. Chcę iść za ciosem i walczyć z coraz lepszymi rywalami.

- Na niespełna tydzień przed walką w Międzyzdrojach - w jakiej jesteś formie?
Jestem zadowolony, nie mam powodów do narzekań. Skończyłem już sesje sparingowe i teraz pora, by złapać nieco świeżości. Będę realizował swój plan - chcę wygrać w efektowny sposób.

- Zatem możemy spodziewać się KO?
Owszem. Mam to w planie i sądzę, że uda mi się to zrealizować.

- Varga niedługo pojawi się w Polsce: kilka słów dla rywala odnośnie tego, czego może spodziewać się w naszym kraju?
Może spodziewać się ciężkiej przeprawy i bolącej głowy po walce. Jedyną atrakcją dla niego może być kąpiel w zimnym Bałtyku.