Patronat medialny


 

Mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Jai Opetaia (22-0, 17 KO) przejdzie w najbliższym czasie operację barku, co wpłynie na przesunięcie daty jego walki z Mateuszem Masternakiem (47-5, 31 KO) - informuje "The West Australian".

Australijski dziennik twierdzi, że pojedynek Opetaia - Masternak planowany jest na czerwiec i potwierdza, że rozmowy w tej sprawie już trwają. Manager pięściarza Mick Francis chciałby, żeby walka odbyła się w Australii, ale nie wyklucza również organizacji tego wydarzenia w Anglii lub Polsce.

- Jai miał problemy ze swoim lewym barkiem. Nie mógł uderzać z pełną siłą, ale po tym zabiegu wszystko powinno być w porządku, a on będzie gotowy do walki w czerwcu. Zawodnicy z Europy jak Masternak, to ringowe bestie. Są silni i dobrze wyszkoleni, trzeba być na nich gotowym w 100% - mówi Francis.

Niedawno pojawiały się informacje, że do walki Opetaia - Masternak może dojść już w marcu. "Master" jest oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata IBF po ubiegłorocznej wygranej z Jasonem Whateleyem.