Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Rozpoczęły się rozmowy w sprawie walki Mateusza Masternaka (47-5, 31 KO) z Jaiem Opetaią (22-0, 17 KO) o mistrzostwo świata IBF wagi junior ciężkiej. Andrzej Wasilewski w programie "Ring" na antenie TVP Sport zdradził, że padły pierwsze możliwe terminy tego pojedynku.

- Dean Longeran, który jest promotorem Jaia Opetai nie jest łatwym człowiekiem do negocjacji. Przysłał nam ofertę walki w Australii za 30 tysięcy dolarów. Zapytaliśmy go, czy się nie pomylił o jedno zero, ale on argumentował, że Mateusza nikt w Australii nie zna. W takim razie zaczęliśmy się zastanawiać, czy możemy zrobić tę walkę w Polsce - powiedział szef grupy KnockOut Promotions.

- Wariantów jest kilka, ale najważniejsze jest to, że Mateusz jest oficjalnym pretendentem i ma gwarancję walki o pas. Nie chcemy też zbyt długo czekać. Dostaliśmy nawet ofertę walki w marcu w Anglii na gali grupy Boxxer, podczas której w walce wieczoru wystąpi Lawrence Okolie. Ta propozycja po odliczeniu wszystkich kosztów i podatków, jest jednak dosyć mała. Zobaczymy co się wydarzy, ponieważ w sprawie marcowego terminu decyzję trzeba podjąć w ciągu kilku dni - dodał Wasilewski.

Lawrence Okolie (18-0, 14 KO) najbliższy zawodowy pojedynek stoczy 11 marca z Davidem Lightem (20-0, 12 KO). Dokładna lokalizacja tego wydarzenia nie jest znana, a Okolie przystąpi w tym występie do obowiązkowej obrony mistrzowskiego pasa WBO wagi junior ciężkiej.

Brytyjska grupa Boxxer jest zainteresowana organizacją walki Masternak - Opetaia na swojej gali, ponieważ latem chciałaby doprowadzić do pojedynku o pas IBF z jednym ze swoich zawodników. Może to być pojedynek unifikacyjny z Okoliem lub starcie z Chrisem Billamem-Smithem.