Patronat medialny


 

Mateusz Masternak, czołowy polski pięściarz, rozpoczął współpracę z Publiconem. Dołączył tym samym m.in. do Huberta Hurkacza, powierzając agencji wspieranie rozwoju swojej kariery od strony biznesowej.

Mateusz Masternak to wrocławski pięściarz, który walczy w kategorii junior ciężkiej. Na zawodowych ringach stoczył do tej pory 51 walk, zwyciężając 46 z nich (z czego 31 przed czasem) i ponosząc 5 porażek. Według prestiżowego serwisu BoxRec.com jest obecnie najlepszym polskim pięściarzem bez podziału na kategorie wagowe. W swoim dorobku Masternak ma też m.in. tytuł zawodowego mistrza Europy EBU. Ostatnie zwycięstwo na swoim koncie odnotował w minioną sobotę na gali Knockout Boxing Night 18 w Zakopanem, pokonując przez nokaut w 4. rundzie Armenda Xhoxhaja.

- W Publiconie bardzo mocno stawiamy w ostatnim czasie na rozwój kompetencji związanych z marketingiem sportowym. Chcemy budować pomost między marką sportowców, z którymi pracujemy, a biznesem. „Master” to niezwykle ambitny pięściarz, który mierzy w tytuł mistrza świata w kategorii cruiser. Z wielką dumą będziemy go wspierać komunikacyjnie w kontynuacji drogi na szczyt. Potencjał marketingowy Mateusza jest bardzo wysoki. Tylko w pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość marketingowa publikacji na temat pięściarza w mediach tradycyjnych i społecznościowych przekroczyła 8,6 mln zł - podkreśla Michał Tkaczyszyn, Head of Sport&Public w agencji Publicon. Agencja będzie obsługiwać pięściarza w obszarach media relations, relacji ze sponsorami oraz przygotowania strategii biznesowej. Masternak zostanie też jednym z autorów na TheSport.pl - nowej platformie łączącej świat sportu, biznesu, marketingu i lifestyle’u.

Od początku 2021 roku Publicon obsługuje PKN ORLEN w zakresie komunikacji projektów sponsoringowych. Współpracuje między innymi z Robertem Kubicą i Bartoszem Zmarzlikiem. Na przełomie lipca i sierpnia agencja odpowiadała za działania komunikacyjne związane z występem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na igrzyskach w Tokio. W gronie klientów Publiconu jest od niedawna także najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz. Agencja obsługuje ponadto Panthers Wrocław - mistrzów Polski w futbolu amerykańskim oraz Zuzannę Witych - najlepszą polską narciarkę freeride’ową.