Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

Mateusz Masternak (44-5, 29 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Adamem Balskim (15-1, 9 KO) w pojedynku poprzedzającym walkę wieczoru gali Knockout Boxing Night 15 w Rzeszowie. Stawką pojedynku był pas IBF Intercontinental wagi junior ciężkiej.

Walka rozpoczęła się w szybkim tempie. Balski był aktywny i kilka razy udało mu się zaskoczyć "Mastera". Pięściarz z Kalisza atakował dynamicznie, jednak w każde uderzenie wkładał dużo siły, co sprawiło, że szybko zaczął tracić siły.

Od trzeciej rundy kontrolę nad wydarzeniami między linami przejął Masternak. Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej trafiał ciosami prostymi oraz celnie atakował na korpus. Pod lewym okiem Balskiego pojawiła się opuchlizna, która z każdą minutą walki wyglądała coraz gorzej.

W drugiej połowie pojedynku tempo rywalizacji spadło. Nad walką panował "Master", który trafiał, zachowując przy tym czujność w obronie, ale nie starał się na siłę skończyć tego pojedynku przed czasem. Balski do końca szukał swoich momentów na odwrócenie losów rywalizacji, jednak nie był w stanie boksersko oraz fizycznie nadążyć za przeciwnikiem.

Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 98-92, 99-91 i 99-91. Dla Balskiego była to pierwsza zawodowa porażka. Masternak wygrał po raz trzeci od podpisania kontraktu z grupą KnockOut Promotions.