Patronat medialny


 


26 czerwca na gali Suzuki Boxing Night II na zawodowy ring wróci Mateusz Masternak (41-5, 28 KO). 33-latek w pierwszym po półtorarocznej przerwie profesjonalnym występie zmierzy się z Sergiejem Radczenko (7-6, 2 KO). Pojedynek będzie toczony na zasadach zawodowych, ale nie zostanie wliczony do oficjalnych bilansów obu zawodników.

"Master" w ostatnich miesiącach wrócił do boksu olimpijskiego i starał się o uzyskanie kwalifikacji na igrzyska w Tokio, które ostatecznie zostały przełożone na przyszły rok. W ostatnim zawodowym pojedynku Masternak nieznacznie przegrał na punkty z Yunielem Dorticosem w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series.

Dla Radczenki nie będzie to pierwsza wizyta na polskich ringach. Ostatni raz nad Wisłą Ukrainiec boksował w marcu. Na gali w Łomży przegrał niejednogłośnie na punkty z Arturem Szpilką. Pod koniec roku ma dojść do rewanżu.

Walka Masternak - Radczenko została zakontraktowana na 8 rund. Podczas tej samej imprezy kibice zobaczą walki reprezentantów Polski w boksie olimpijskim. Transmisja w TVP Sport.