Patronat medialny


 


Mateusz Masternak staje do boju o Puchar Alego. Stawką awans do półfinału. Jego rywalem będzie Yunier Dorticos. Pojedynek odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu.

Gale z cyklu World Boxing Super Series zainaugurowano rok temu. Twórcy projektu od początku przekonywali, że ideą zawodów jest doprowadzanie do najlepszych od strony sportowej pojedynków i wyłanianie najwybitniejszych pięściarzy w poszczególnych wagach. Turnieje w kategoriach superśredniej (76,2 kg), a szczególnie w junior ciężkiej (90,7 kg), wyrobiły WBSS znakomitą markę, toteż dwa tygodnie temu wystartował drugi sezon, a rywalizacja tym razem toczy się w trzech wagach: koguciej (53,5 kg), junior półśredniej (63,5 kg) i ponownie wśród „cruiserów”.

Dorticos, obok Mairisa Briedisa, uchodzi za faworyta turnieju. Masternaka nie darzy wielkim poważaniem. - Musi mieć dobry plan, bo sprawy przybiorą dla niego brzydki obrót. Mam tylko nadzieję, że się nie rozpłacze - wypalił przed kamerą w materiale zapowiadającym galę, przygotowanym przez ekipę filmową WBSS. Organizatorzy inwestują w promocję na tyle duże środki, że operatorzy przybyli też do Wrocławia. - Ta walka rozstrzygnie, czy jestem zawodnikiem klasy światowej, czy należę jednak do niższej półki - racjonalnie ocenił "Master".

Pełna treść artykułu w "Przeglądzie Sportowym" >>