Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) zdradził w mediach społecznościowych, że rok temu przeszedł operację korekcji wzroku, która była dla niego bardzo ważna. 31-letni "Master" twierdzi, że przez pewien czas, miał z tego powodu duże problemy podczas swoich walk.

- Zapewne niewiele osób wie, że i z Fieldsem i z Sillahem walczyłem praktycznie na pół ślepy. Nie byłem w stanie grać w tenis stołowy, bo nie trafiałem rakietką w piłeczką, nie potrafiłem dokładnie się ogolić, dobrze wycofać autem, tak można wymieniać i wymieniać. Teraz, kiedy o tym myślę z perspektywy czasu - wyjście do ringu było szaleństwem - wspomina Masternak, który w kwietniu wygrał przed czasem z Yourim Kalengą.

- Trzy miesiące po operacji walczyłem z Bujajem. Te trzy, które powinienem poświecić wyłącznie na rekonwalescencję. Nie narzekam, to był mój wybór. Niektórzy po walce zarzucali mi, że cieszyłem się conajmniej, jakbym wygrał walkę o tytuł - ja zwyczajnie cieszyłem się, że wygrałem walkę bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Puścił stres, że szwy nie poszły - zdradza pięściarz z Wrocławia.

Mateusz Masternak kolejną walkę ma stoczyć z byłym mistrzem świata Yunierem Dorticosem. Pojedynek ma być częścią turnieju World Boxing Super Series.