Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Mateusz MasternakW głównym wydarzeniu wieczoru gali w Chełmie, Mateusz Masternak (21-0, 15 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Ismaila Abdoula (36-19-2, 14 KO) i wywalczył tym samym interkontynentalny pas IBO wagi junior ciężkiej. Po zakończeniu dwunastu zakontraktowanych rund sędziowie punktowali jednomyślnie 120-108, 120-108 i 120-108 dla Polaka.

Dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi "Master" od pierwszego gongu umiejętnie trzymał rywala z Belgii na bezpieczny dystans często wyprowadzając ciosy proste, z których większość lądowała jednak na gardzie przybysza zza granicy. Masternak starał się bić w różnych płaszczyznach i zmusić Abdoula do opuszczenia rąk, a tym samym spowodowania jakichkolwiek luk w jego obronie. Doświadczony Belg nie dał się jednak wciągnąć w wymianę ciosów i bardzo konsekwentnie stojąc za podwójną gardą Abdoul starał się zbijać ataki przeciwnika i wyczekiwać na idealną okazję do kontry.

Pojedynek przebiegał w bardzo spokojnym tempie, a wygrana Polaka w żadnym ze starć nie podlegała dyskusji. Belg nie mógł wyczuć dobrego momentu do ataku, a Masternak był zbyt czujny przy swoich akcjach, by dać się zaskoczyć niepotrzebnym ciosem nadlatującym z drugiej strony. Dla 23-latka znad Wisły była to pierwsza od dwóch lat walka, w której wygrał na punkty i jednocześnie pierwsza w jego karierze potyczka trwająca więcej niż osiem rund. Największą chęć zwycięstwa przed czasem "Master" wykazywał w finałowej dwunastej rundzie, jednak doświadczony Abdoul, dla którego była to druga porażka w ostatnich trzech występach, bez problemów dotrwał do końcowego gongu.