Patronat medialny


 

Choć nie ma w życiu lekko, zawsze doszukuje się pozytywów. Wychowany na wsi z dziesięciorgiem rodzeństwa, zamiast narzekać, podkreśla, że zaszczepiło to w nim gen rywalizacji. Bywało, że nie miał gdzie się podziać i sypiał w klubie, ale zamiast się żalić, doceniał, że przynajmniej „był blisko sali, a treningi były wtedy najważniejsze”. W walce z Mullerem został skandalicznie okradziony ze zwycięstwa, a mimo to nie poddał się - „takie zdarzenia mogą mnie jedynie spowolnić na chwilę, nie zatrzymać”. Nie przekreśla możliwości walki z Diablo, na którą od dawna czekają polscy kibice. Jako jeden z niewielu miał okazję sparować z własną żoną. Póki co w weekend w ringu stanie z Nascimento. Mateusz Masternak.

Boks nauczył mnie dyscypliny oraz tego, że jeśli chcę komuś ufać, to tylko sobie. Odkryłem, że są wokół mnie dobrzy ludzie oraz pseudo-przyjaciele, którzy tylko udają, że chcą mi pomóc, a tak naprawdę myślą tylko o sobie. Sport nauczył mnie takich szlachetnych zachowań, jak szacunek do drugiego człowieka - myślę, że to jest jedna z ważniejszych wartości w życiu człowieka. Chciałbym przekazać to swoim dzieciom.

Cechy dobrego pięściarza to upór, determinacja w drodze do celu, żelazne postanowienia, twardość charakteru, mocny organizm, dobroć.

Ambicje u sportowca to zbawienie i przekleństwo. Ambicje pozwalają dążyć do celu, ale kiedy jesteś przyblokowany, nie idzie po twojej myśli, mogą naprawę zaboleć.

Doping w sporcie to straszna rzecz. Niszczy prawdziwą rywalizację sportową i przede wszystkim jest niebezpieczny - wyobraźmy sobie sytuację, w której ktoś uderza w nasze ciało, w naszą głowę z nadludzką siłą.

Nie mam nikogo, na kim bym szczególnie się wzorował. Cenię i podziwiam ludzi sukcesu, którzy potrafili zapracować na swoją przyszłość i teraz czerpią z tego korzyści. Oczywiście zapracować sumienną pracą, życzliwością i uczciwością. Takie wzorce mnie motywują, czuję wtedy, że też mogę to zrobić.

Moja walka, którą każdy powinien zobaczyć jest jeszcze przede mną. Taka, którą ludzie będą oglądać po 10 razy dziennie i podziwiać przez wiele lat.

Pełna treść artykułu na bazyliowymus.blogspot.com >>