Patronat medialny


 

Kalle Saueland, promotor Mateusza Masternaka (35-3, 25 KO), oczekuje zmiany krzywdzącego dla swojego podopiecznego werdyktu punktowego w sobotniej walce z Johnnym Mullerem (19-4-2, 13 KO). Co ciekawe, opiekunowie "Mastera" w swoich działaniach mają wsparcie prowadzącego karierę Mullera Rodneya Bermana z południowoafrykańskiej stajni Golden Gloves.

- To co zobaczyliśmy w sobotę, to była jedna z najgorszych decyzji sędziowskich w walce rankingowej w historii tego sportu. Dlatego zarówno my jak i Golden Gloves zwróciliśmy się do prezydenta Federacji Boksu Republiki Południowej Afryki z żądaniem zmiany werdyktu - powiedział Sauerland.

- Po zwycięstwie nad Jeanem Markiem Mormeckiem w Paryżu Mateusz zmierzał ku walce o mistrzostwo świata. Nie możemy pozwolić na to, by dwóch niekompetentnych sędziów stanęło na drodze jego przeznaczeniu. Jesteśmy wdzięczni Rodneyowi [Bermanowi], że jest z nami i że sam także złożył skargę. Ufamy, że federacja w Południowej Afryce podejmie właściwą decyzję i odwróci rezultat pojedynku - dodał promotor Masternaka.