Patronat medialny


 

Czy piątkowy pojedynek z Jeanem Marciem Mormeckiem odbiera Pan jako pięściarskie "być albo nie być"?
Mateusz Masternak:
Staram się o tym nie myśleć i koncentrować się tylko na walce. To jest oczywiście dla mnie bardzo ważna walka, jeśli chodzi o moją przyszłość. Oczywiście jest presja i ja ją odczuwam, ale wydaje mi się, że jestem w stanie ją udźwignąć.

Po porażce z Yurim Kalengą musi Pan pokazać, że stać Pana jeszcze na sukcesy w wadze cruiser.
Moje dwie porażki z Kalengą i Drozdem chwały mi nie przyniosły, tylko spowodowały, że wiele osób we mnie zwątpiło. Albo mocno naruszyłem ich wiare w mój sukces. Ta walka na pewno będzie takim pojedynkiem, by udowodnić, że stać mnie na sukces. Myślę, że jestem na to gotowy, jestem zmotywowany, jestem świadomy konsekwencji ewentualnej porażki. I jadę tam walczyć o wszystko.

Co się zmieniło po zmianie trenera - czy Ulli Wegner zaskoczył Pana czymś, wprowadził coś, co zaskoczy też Pana przeciwników?
Generalnie Ulli jakoś specjalnie mojego stylu zmieniać nie chce, tylko stara wprowadzić inną strategię walki, dyscyplinę. Tak, żebym boksował bardziej ekonomicznie, bardziej z głową, żebym boksował przyspieszeniami, zrywami a nie jednostajnym tempem.

Mormeck wrócił w tym roku do wagi junior ciężkiej po porażce z Władimirem Kliczko w 2012 roku. Czego się Pan po nim spodziewa?
To w jakimś stopniu zagadka. Po jego ostatnim pojedynku nie wiadomo, czego się po nim spodziewać, bo jego przeciwnik z Wegier wyszedł do ringu by przegrać. Nie nawiązł w żadnym momencie walki. Po pojedynku z Kliczką też ciężko go ocenić, bo wiadomo, kim jest Kliczko. W kategorii cruiser - moim zdaniem to nadal jest silny przeciwnik, idący mocno do przodu. z takim rywalem nie boksuje się łatwo. On nie boksuje ani na refleksie ani na pracy nóg, tylko jest takim rzemieślnikiem, zapychającym rywali. Można z nim prowadzić po pierwszych 4-5 rundach, ale później może zabraknąć tchu, więc tu taktyczna walka w moim wykonaniu musi być bardzo dobra. Jestem ciekaw, jakiego Mormecka będę miał w ringu. Jestem gotowy na każdy wariant. Jestem lepszy pod względem szybkości, mam lepsze warunki fizyczne i jeśli to wykorzystam, będzie dobrze.

Zapis pełnej rozmowy z Mateuszem Masternakiem na Polsatsport.pl >>