Patronat medialny


 


W sobotę na gali w Kiel Mateusz Masternak (32-2, 23 KO) w swojej pierwszej walce od czasu porażki w boju o tymczasowy czempionat WBA wagi junior ciężkiej zmierzy się z Węgrem Gaborem Halaszem (35-15, 15 KO). W narożniku 27-letniego Polaka w roli trenera zadebiutuje Ulli Wegner. W opinii "Mastera", który wcześniej ćwiczył pod okiem Andrzeja Gmitruka i Piotra Wilczewskiego, zmiana szkoleniowca będzie miała kluczowe znaczenie dla losów jego dalszej kariery.

- Cieszę się, że mogę mieć w narożniku kogoś z tak bogatym doświadczeniem. Tego brakowało mi w poprzedniej walce. Gdyby nie to, już byłbym mistrzem świata - twierdzi były czempion Starego Kontynentu.

Uli Wegner, w gronie którego podopiecznych są m.in. dwaj mistrzowie świata w kategorii do 91 kg - Yoan Pablo Hernandez i Marco Huck, po pierwszych tygodniach pracy z Masternakiem chwali polskiego zawodnika.

- Mateusz zawsze jest pierwszy na sali i jako ostatni ją opuszcza. Ma niesamowicie profesjonalne podejście do boksu i już dużą wiedzę jeśli chodzi o ten sport. Jeśli Mateusz wdroży w życie moje instrukcje techniczne i taktyczne, wkrótce będziemy mieli w Gymie Maxa Schmelinga nowego czempiona - mówi 72-letni trener.