Patronat medialny


 


27 września na gali w Kilonii na ring wróci były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (32-2, 23 KO). Polak nie zna jeszcze nazwiska przeciwnika, ale wiadomo już, że podczas tego pojedynku w jego narożniku po raz pierwszy stanie niemiecki szkoleniowiec Uli Wegner.

- Trener Wegner urodził się właściwie w Polsce i nawet przy pierwszym spotkaniu powiedział mi, że my Polacy musimy zdobyć tytuł mistrza świata razem. Na razie pracujemy przede wszystkim nad obroną, na to poświęcamy dużo czasu na treningach - mówi Masternak w rozmowie z Polsat Sport.

- Trener zwraca też uwagę, że brakuje mi dyscypliny taktycznej, która jest niezbędna do wygrywania walk na wysokim poziomie. Według trenera mam już nawet wystarczające umiejętności, aby zostać mistrzem świata, ale brakuje mi kilku elementów od strony taktycznej - analizuje "Master", który w czerwcu przegrał z Yourim Kalengą walkę o tymczasowy pas mistrzowski federacji WBA. Po tej porażce Polak rozstał się z trenerem Piotrem Wilczewskim.

- Mój promotor Kalle Sauerland powiedział po tej walce, że wszystko wyglądało dobrze, ale jego zdaniem mojemu trenerowi brakowało doświadczenia. Powiedział, że chciałby, żebym rozpoczął współpracę z Uli Wegnerem - zdradza Masternak.