Patronat medialny


 


Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (32-2, 23 KO) rozpoczął w Berlinie treningi pod okiem nowego szkoleniowca - Ulli Wegnera. "Master" po czerwcowej porażce z Yourim Kalengą rozstał się ze swoim dotychczasowym opiekunem - Piotrem Wilczewskim.

- Jestem Piotrowi bardzo wdzięczny za to, co dla mnie zrobił, to wspaniały trener, ale na tym etapie kariery potrzebuję w narożniku kogoś z większym doświadczeniem - tłumaczy Masternak. - Jestem przekonanym, że Ulli to właściwy człowiek do tej roboty.

- Mateusz zachwycił mnie swoim podejściem do treningów i pracowitością. On już jest klasowym zawodnikiem. Gdy naniesiemy kilka drobnych poprawek, będzie gotów by wrócić na do gry na światowym poziomie - komplementuje nowego podopiecznego Wegner.

72-letni Ulli Wegner od lat pracuje z dwoma mistrzami świata boksującymi w tej samej kategorii wagowej co "Master" - Yoanem Pablo Hernandezem i Marco Huckiem. Wszyscy trzej pięściarze reprezentują barwy tej samej stajni bokserskiej - Sauerland Event.