Patronat medialny


 Już dziś wieczorem na gali w Monte Carlo Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) zmierzy się z Yourim Kalengą (19-1, 13 KO) w walce o pas WBA Interim kategorii junior ciężkiej. Polski pięściarz przed zbliżającym się wyzwaniem emanuje spokojem i pewnością siebie. - Jestem z nowym trenerem, jestem z powrotem uśmiechnięty, wszystko jest tak jak powinno być - przekonuje "Master" w rozmowie z magazynem "Ring" Onet.pl.

Były czempion Starego Kontynentu wraz z trenerem Piotrem Wilczewskim przeprowadzili dokładną analizę stylu boksowania Kalengi, słynącego przede wszystkim z nokautującej siły ciosu.

- Bardzo niebezpieczny jest jego lewy sierpowym, ma również dobry prawy prosty bity w tempo - zauważa Masternak. - Po lewym prostym lubi obniżyć pozycję i na mój prawy bije swój prawy. Są to jego dwie koronne akcje, które ma dopracowane do perfekcji.

"Master" przed swoją walką życia z optymizmem patrzy w przyszłość i jak twierdzi jest gotów na planowanej na jesień gali "Polsat Boxing Night" skrzyżować rękawice z wysoko notowanym w światowych rankingach Pawłem Kołodziejem (33-0, 18 KO). - Paweł jest niepokonany, ma fajny bilans, dobre warunki, myślę, że w Polsce taka walka byłaby naprawdę sporym i ciekawym wydarzeniem - ocenia zawodnik Sauerland Event.

Bezpośrednią transmisję z gali w Monte Carlo przeprowadzi dziś telewizja Polsat Sport. Początek programu o godz. 18.45.

Cała rozmowa z Mateuszem Masternakiem na Eurosport.onet.pl >>