Patronat medialny


 


Piotr Wilczewski, trener Mateusza Masternaka (32-1, 23 KO), spodziewa się zaciętej rywalizacji od pierwszego gongu w sobotniej walce o pas WBA Interim wagi junior ciężkiej z Youri Kalengą (19-1, 13 KO).

- To będzie bardzo trudny pojedynek - mówi szkoleniowiec "Mastera". - Wojna od pierwszej minuty, ale na tym poziomie, gdy bijesz się o mistrzostwo świata, nie ma już łatwych walk.

- Kalenga to bardzo silny i agresywnie boksujący rywal, będzie niebezpieczny, ale znamy jego atuty, więc nie obawiamy się. Podczas przygotowań pracowaliśmy nad pewnymi szczegółami, które w tej walce mogą okazać się decydujące. Mamy kilka niespodzianek dla Kalengi - dodaje Piotr Wilczewski, który widzi przed Masternakiem wielką sportową przyszłość.

- Każdy kto się zna na boksie, dostrzega, jaki potencjał tkwi w Mateuszu. Jeszcze trochę pracy i Masternak może się znaleźć na szczycie wagi junior ciężkiej, a jeśli zachowa chłodną głowę, może się na nim potem utrzymać przez długi czas. Najpierw jednak musimy pokonać Kalengę i na tym się teraz skupiamy - podkreśla Wilczewski.