Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca Mateusz Masternak (32-1, 23 KO) stanie do walki o pas WBA Interim wagi junior ciężkiej z Ilun­gą Ma­ka­bu (16-1, 15 KO). - Jak najbardziej widzę szanse na zwycięstwo Mateusza, ponieważ to naprawdę dobry zawodnik, ale jako minimalnego faworyta wskazałbym Makabu. Przede wszystkim dlatego, że Polak zdecydował się na zmianę stylu boksowania i w tej walce z pewnością mu to nie pomoże - mówi Polsatsport.pl niedoszły rywal kongijskiego pięściarza Paweł Kołodziej.

- Według mnie stylu zawodnika nie powinno się tak drastycznie zmieniać, tylko doskonalić ten, który już ma. To tak, jak by ktoś, kto pisze całe życie prawą ręką nagle zaczął pisać lewą. Przecież to zupełnie coś innego. Mateusz dobrze pracował na nogach i miał dobrą technikę. Teraz jeszcze nie jest oswojony z nowym stylem i w starciu z Makabu raczej nie będzie się czuł komfortowo. Myślę, że Andrzej Gmitruk do takiej sytuacji by nie dopuścił - analizuje Kołodziej.

Pytany o swój pomysł na konfrontację z Makabu bokser z Krynicy-Zdroju odpowiada: - Miałem plan usiąść mocno na tylnej nodze i nie dopuszczać go do siebie. Chciałem, aby jego ciosy przeszywały powietrze, a moje z dystansu dochodziły do celu. Więc taktyka zupełnie inna, niż ta, jaką ma Mateusz.

Cała rozmowa z Pawłem Kołodziejem na Polsatsport.pl >>

http://www.youtube.com/watch?v=WVfAmtKtvZ4