Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Masternak Drozd

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu przez techniczny nokaut nad Mateuszem Masternakiem (30-1, 22 KO) w walce o mistrzostwo Europy Grigorij Drozd (36-1, 25 KO), który już jakiś czas temu żegnał się z zawodowym boksem, powrócił do światowej czołówki kategorii junior ciężkiej.

W rozmowie z portalem sportbox.ru Rosjanin przyznał jednak, że niewiele brakowało, by do jego potyczki z "Masterem" w ogóle nie doszło. 

- Wiedziałem, że Masternak jest mistrzem Europy, że jego kariera rozwija się bardzo szybko. Moje trzy ostatnie walki nie były najlepsze i nawet moja ekipa na początku twierdziła, że może to za silny rywal dla mnie - przyznał "Piękniś". - Ja myślałem jednak inaczej i powiedziałem [promotorowi] Andriejowi Riabinskiemu, że znokautuję Masternaka. To była moja motywacja! Już podczas obozu treningowego byłem pewny siebie i spokojny.

Zapytany o przebieg wczorajszego pojedynku Drozd odparł: - Kilka razy przestrzeliłem prawy, miałem parę nieprzyjemnych momentów, ale ogólnie kontrolowałem sytuację. (...) Nie mogę dokładnie opisać swoich odczuć, ale wiedziałem, że tego nie przegram.

Dla 26-letniego Mateusza Masternaka wczorajsza porażka z Grigorijem Drozdem była pierwszą poniesioną na zawodowych ringach.