Patronat medialny


 


Już tylko jeden dzień pozostał do walki Mateusza Masternaka (30-0, 22 KO) z Grigorijem Drozdem (36-1, 25 KO) o tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Trener Polaka Andrzej Gmitruk wnikliwie przeanalizował boks rywala swojego podopiecznego i przed sobotnim pojedynkiem jest dobrej myśli.

- Drozd jest przykładem starej szkoły rosyjskiej, ma pewne maniery. Na nasze szczęście nie jest demonem szybkości. Jest zawodnikiem konsekwentnym, realizującym swój plan taktyczny, natomiast przewagi Mateusza wypatrujemy tu w szybkości - ocenia Gmitruk.

Szkoleniowiec "Mastera" zapewnia, że polski czempion już od pierwszego gongu będzie chciał dyktować swoje warunki.

- Na pewno nie będzie to walka, w której będziemy czekać na błędy przeciwnika. Matuesz w tym pojedynku ma od początku wywierać pressing, używać ciosów na tułów, a to jest element, nad którym ostatnio dużo pracowaliśmy - zdradza trener niepokonanego Masternaka.

Starcie Masternak - Drozd rozegrane zostanie na wielkiej gali boksu w Moskwie, której główną atrakcją będzie bój o trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką i Aleksandrem Powietkinem. Bezpośrednia transmisja w Polsat Sport od godz. 17.30.

Masternak czy Drozd, Kliczko czy Powietkin: typuj w Lidze Bokserskich Ekspertów >>