Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Mateusz MasternakMateusz Masternak (30-0, 22 KO) pokonał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie Seana Corbina (15-4, 10 KO) podczas gali w duńskim Frederiskhavn, zdobywając tym samym wakujący pas WBC International Silver wagi junior ciężkiej. Pięściarz z Gujany lądował na deskach dwukrotnie przed przerwaniem pojedynku.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, w drugiej to Corbin bardziej zdecydowanie ruszył do przodu. Bokser z Ameryki Południowej kilkukrotnie trafił prawym prostym na szczękę i kontynuował swoje ataki także w kolejnym starciu, dokładając od czasu do czasu celne lewe sierpowe. "Master" w pierwszych minutach pojedynku wydawał się bardzo spięty.

W czwartej rundzie podopieczny Andrzeja Gmitruka zaczął boksować luźniej i dwukrotnie wstrząsnął Corbinem, najpierw lewym sierpowym, a potem prawym prostym. W kolejnych dwóch rundach Polak starał się kontrolować walkę poprzez aktywną lewą rękę, jednak pod koniec szóstego starcia nadział się na bardzo mocny prawy prosty rywala.

Na początku ósmej rundy "Master" w końcu czysto trafił pięściarza z Gujany prawą rękawicą i rzucił go na deski. Corbin zdołał się podnieść, jednak przez kolejnych kilkadziesiąt sekund znajdował się pod ostrzałem Polaka. W kolejnej odsłonie Corbin padł drugi raz na deski po lewym sierpowym. Zawodnik z Ameryki Południowej ponownie wstał, jednak już po kilkunastu sekundach został zasypany całą serią ciosów w narożniku, a sędzia Ian John Lewis zdecydował się przerwać zawody.

Dla Masternaka było to pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Kolejny pojedynek stoczy latem, kiedy to najprawdopodobniej przystąpi do pierwszej obrony tytułu mistrza Europy. Corbin już po raz drugi spotkał się na zawodowych ringach z Polakiem, w październiku 2010 roku przegrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie w Dawidem Kosteckim.


{dailymotion}xyzizz{/dailymotion}