Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Mateusz Masternak

Mateusz Masternak (29-0, 21 KO) po raz pierwszy stanął twarzą w twarz z Seanem Corbinem (15-3, 10 KO). Na oficjalnej ceremonii ważenia "Master" na wagę wniósł 89,3 kg, a zawodnik z Gujany 89,5 kg. Już jutro w duńskim Frederikshavn skrzyżują rękawice w walce o wakujący pas WBC International Silver kategorii junior ciężkiej (90,7 kg).

Dla Corbina będzie to już 19 pojedynek w karierze. Wygrał 15 razy i tylko trzykrotnie poniósł porażkę. Pięściarz z Gujany jest dobrze znany polskim kibicom, po tym jak w 2010 roku stoczył walkę z Dawidem Kosteckim w kategorii półciężkiej. Wówczas "Cygan" znokautował rywala w 4 rundzie. - Jestem dobrze przygotowany do tej walki. Dużo lepiej czuję się w wadze junior ciężkiej, a jutro chcę zapewnić dobry show, i zrobię wszystko aby wygrać ten pojedynek - powiedział po ceremonii Corbin.

W sobotę Mateusz Masternak po raz 30. wyjdzie do ringu. Polak do tej pory nie poniósł żadnej porażki, a aż 21 rywali posyłał na deski. Po jednogłośnej decyzji sędziów w ostatniej walce z Juho Happoją został mistrzem Europy. Jeśli "Master" jutro wygra, z pewnością otworzy sobie drzwi do pięściarskiej elity.

Polak na kilka godzin przed oficjalnym ważeniem był bardzo spokojny i pewny siebie. - Limit wagowy już osiągnąłem. Wysoką formę również. Teraz pozostaje tylko czas na relaks i odpoczynek - mówi Polsatsport.pl. Mistrz Europy, mimo tego, że jest zdecydowanym faworytem, to do pojedynku podchodzi bardzo poważnie. - Zawsze wychodzę do ringu z nastawieniem, żeby wygrać przed czasem. Nigdy jednak nie lekceważę rywali i daję w walce z siebie wszystko. Sean Corbin ma dobra prawa rękę. Z mojej lewej strony musi być szczelny blok - mówi.

Ostatnio coraz częściej walki Mateusza można oglądacie w Polsacie Sport oraz otwartym Polsacie. Tak samo będzie i tym razem. - Bardzo mnie to cieszy, ze moja walka będzie pokazywana w otwartym Polsacie. Dzięki temu będzie ją mogła zobaczyć większa rzesza fanów, a przecież dla nich walczę. Ja będę starał się wszystkim zapewnić, żeby te kilka minut spędzonych przed telewizorem nie było zmarnowanym czasem - podsumował pięściarz z Wrocławia.

Transmisja walki w sobotę - od godz. 20 w Polsacie Sport. Początek transmisji z Frederikshavn - o godz. 18.00 w Polsacie Sport Extra.