Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Masternak

Coraz większego rozpędu nabiera kariera boksującego w wadze junior ciężkiej Mateusza Masternaka (29-0, 21 KO). Podopieczny Gmitruka ubiegły rok zamknął zdobyciem tytułu mistrza Europy i otwarcie deklaruje, że w najbliższej przyszłości marzy mu się walka z czempionem WBC Krzysztofem Włodarczykiem (47-2-1, 33 KO).

- To byłby najlepszy pojedynek na tę chwilę w Polsce, nie da się tego ukryć - powiedział w magazynie "Ring" Eurosport.onet.pl "Master". Zapytany, czy czuje się już gotów do konfrontacji z dużo bardziej doświadczonym "Diablo" odparł: - Tak uważam, ostatnie pięć walk w grupie Sauerland upewniły mnie w tym. Czuję się coraz pewniej w ringu, mam dobre czucie, niezłe nogi. Moim marzeniem jest zdobycie mistrza świata, a Krzysiek ma ten tytuł.

Poproszony o charakterystykę pozostałych mistrzów świata Masternak stwierdził, że najtrudniejszym przeciwnikiem byłby dla niego czempion WBO Marco Huck. - Dla mojego sposobu boksowania najbardziej niewygodny jest Huck. Ma nieobliczalny styl, dużo się pcha, ja mam styl wyrachowany, otwarty, czekam na kontrę, boksuję z refleksu. Yoan Pablo Hernandez jest zawodnikiem dużo bardziej poukładanym. Może mocniej uderza od Hucka, ale jest bardziej techniczny i byłoby to starcie "technika na technikę". Z Huckiem to by była "technika na siłę fizyczną", co może nie do końca by mi pasowało - ocenił Mateusz Masternak, który na ring powróci na przełomie marca i kwietnia.