Patronat medialny


 

Mateusz Masternak

3 grudnia na gali w Helsinkach swoją pierwszą walkę w barwach niemieckiej grupy bokserskiej Sauerland Event stoczy Mateusz Masternak (24-0, 18 KO). Notowany w czołówce światowych rankingów wagi junior ciężkiej niepokonany Polak zakończy tym samym swoją długoletnią współpracę z polską stajnią O'Chikara Gmitruk Team.

- To już jest pewne, jesteśmy praktycznie dogadani z Sauerland Event, to jest już tylko kwestia podpisania umów, także myślę, że nic już nie stanie na przeszkodzie - poinformował popularny "Master", dodając, że w swoim debiucie w nowych barwach klubowych nie zmierzy się jeszcze ze zbyt mocnym oponentem.

- To będzie pierwsza walka z nową grupą, zapowiedziana tuż przed gala, także nie będzie to jakiś  mocny przeciwnik - wyjaśnił Masternak. - Myślę, że to będzie dobry początek nowego rozdziału w mojej karierze, która, mam nadzieję, nabierze teraz tempa. Sauerland to grupa licząca się w Europie i na świecie, mają wzgldem mojej osoby duże plany.

- Rozmawialiśmy z wieloma grupami, staraliśmy się wybrać jak najlepszą ofertę. Chciałbym podkreślić, że nie będzie to kontrakt na zasadzie współpromocji, będę teraz zawodnikiem jednej grupy - zakończył Mateusz Masternak, zaznaczając jednocześnie, że promujący i trenujący go do tej pory Andrzej Gmitruk pozostanie jego szkoleniowcem.