Patronat medialny


 


Oficjalnie potwierdzono, że 12 grudnia na gali w Londynie dojdzie do walki Hughiego Fury'ego (24-3, 14 KO) z Mariuszem Wachem (36-6, 19 KO). Eddie Hearn informował niedawno o zaawansowanych rozmowach w tej sprawie. Dla Polaka, który w czerwcu wygrał z Kevinem Johnsonem, będzie to drugi tegoroczny występ.

Grupa Matchroom Boxing poinformował również, że w Londynie dojdzie do przekładanego kilkukrotnie pojedynku w kategorii ciężkiej pomiędzy Martinem Bakole (15-1, 12 KO) i Sergiejem Kuzminem (15-1, 11 KO). Walka miała początkowo odbyć się w sierpniu, jednak Rosjanin wycofał się z powodów osobistych.

Główną atrakcją grudniowej imprezy będzie starcie Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o mistrzowskie pasy królewskiej dywizji federacji WBA, WBO i IBF. Ponadto w stolicy Wielkiej Brytanii w boju o wakujący tytuł World Boxing Organization kategorii junior ciężkiej zaboksują Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (14-0, 11 KO).

Mierzący 196 cm Hughie Fury to młodszy i mniej utalentowany kuzyn aktualnego mistrza WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego. 26-letni Wyspiarz w 2017 roku miał okazję boksować o mistrzostwo świata federacji WBO, jednak przegrał na punkty z Josephem Parkerem.

W Polsce bezpośrednią transmisję z londyńskiej gali obejrzeć będzie można na platformie streamingowej DAZN, startującej ze swoimi usługami nad Wisłą w grudniu.