Patronat medialny


 


Mariusz Wach (36-6, 19 KO) otrzymał propozycję sparingów od byłego mistrza świata WBC kategorii ciężkiej Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) - zdradził w rozmowie z ringpolska.pl menadżer Polaka Jerzy Mazur.

Obdarzony potężnym uderzeniem Amerykanin szykuje się obecnie do trzeciej walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), który odebrał mu w lutym mistrzowskie trofeum, wygrywając przez techniczny nokaut w siódmej rundzie.

Wilder dobrze zna Wacha nie tylko z oficjalnych walk - obaj dwumetrowcy przed laty wspólnie pomagali Davidowi Haye'owi podczas sparingów przed odwołaną ostatecznie potyczką Brytyjczyka z Furym.

Wach, który u Wildera miał spędzić sześć tygodni, ostatecznie z zaproszenia "Bronze Bombera" nie skorzysta, gdyż niebawem czeka go zaplanowana już wcześniej operacja łokcia. Czekając na zabieg, popularny "Wiking" zaliczy natomiast kilka treningów z raperem Popkiem, przygotowującym się do walki na gali Fame MMA.

Data trzeciego starcia Deontaya Wildera z Tysonem Furym nie została jeszcze ogłoszona. Póki co nieoficjalnie mówi się w tym kontekście o 19 grudnia.