Patronat medialny


 Zaplanowana na 28 marca walka Mariusza Wacha z Agitem Kabayelem ma się odbyć zgodnie z planem. – Najświeższe informacje dostaliśmy od organizatorów w sobotę. Gala ma być, ale bez kibiców – zdradził w rozmowie z TVP Sport Michał Olżyński, który zajmuje się PR polskiego pięściarza.

W związku z pandemią koronawirusa praktycznie wszystkie sportowe wydarzenia na najbliższe tygodnie zostały odwołane, ale akurat walka Wacha ma dojść do skutku.

- Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z organizatorami. Na dziś gala ma być, ale bez udziału publiczności. Jedyna różnica w porównaniu z innymi walkami jest taka, że team może liczyć maksymalnie pięć osób. Często jeździliśmy w 7-8, ale teraz z wiadomych powodów akredytacji będzie mniej - wyjaśnił TVP Sport Olżyński.

Stawką pojedynku będzie pas WBA Continental. Wach w ostatnim czasie był także przymierzany do pojedynku z byłym mistrzem świata Josephem Parkerem, jednak do walki ostatecznie nie doszło. Pięściarz z Krakowa ostatni raz boksował w grudniu, przegrywając na punkty z Dillianem Whytem.

27-letni Kabayel jest wysoko klasyfikowany w światowych rankingach. W najnowszej klasyfikacji federacji WBC zajmuje piętnaste miejsce, zaś w rankingu WBA jest jedenasty.

Główną atrakcją tej imprezy będzie walka o tymczasowe mistrzostwo świata WBA wagi półciężkiej. Niemiec Dominic Boesel będzie bronił tego tytułu z Australijczykiem Zaciem Dunnem.