onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W sobotę na gali KnockOut Boxing Night #5 w Gliwicach dojdzie do walki Artura Szpilki (21-3, 15 KO) z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO). Byli pretendenci do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zakończyli już przygotowania i wkrótce rozpoczną medialne obowiązki przed wydarzeniem, które zdaniem ekspertów będzie najważniejszym bokserskim wydarzeniem roku na polskich ringach.

- Ja jestem zdrowy i zmotywowany. Wiem na co mnie stać i niczego nie udaję. Zdaję sobie sprawę, że na wszystko będę musiał sobie w ringu zapracować i nie dostanę nic za darmo. Będę musiał być agresywny od samego początku i wyrwać do zwycięstwo Arturowi - przekonuje Wach.

Rywal "Wikinga" przed sobotnim pojedynkiem jest spokojny i do tej pory nie dał się wyprowadzić z równowagi na żadnej z konferencji prasowych. Szpilka zapowiada jednak, że już od środy, jego nastawienie do rywala się zmieni.

- Wiadomo, że te emocje w nas siedzą i to wszystko wybuchnie. Ja też wyglądam z pozoru na spokojnego, ale w środku bardzo to przeżywam. To są ogromne emocje dla nas obu. Szpilka twierdzi, że jest kotkiem i oszczędza energię na walkę. Wszystko w porządku, ale czemu on chce być kotkiem? Być może to oddaje jego charakter. Ja bym wybrał panterę, jakieś agresywne zwierzę, bo wiem, że tylko tak wygram ten pojedynek - mówi zawodnik z Krakowa.

- Szpilka może sobie wmawiać przed tą walką wszystko, ale w ringu wyjdzie prawda. Tam pokaże się stary Artur, który popełnia wiele błędów, a ja będę starał się je wykorzystać. Z rundy na rundę ring będzie dla niego coraz mniejszy, a zmęczenie sprawi, że Szpilka zapomni o tych wszystkich rzeczach, które trenował przed tą walką - podsumowuje Wach.

Podczas tej samej gali kibice zobaczą w akcji także m.in. mistrzynię świata WBC wagi super półśredniej Ewę Piątkowską, zaliczanego do światowej czołówki wagi średniej Macieja Sulęckiego czy świetnie zapowiadającego się pięściarza wagi półciężkiej Pawła Stępnia. Galę pokażą na żywo TVP 1, TVP Sport oraz Sport.tvp.pl. 

Kup bilet na walkę Artur Szpilka - Mariusz Wach  na ebilet.pl (od 39 PLN) >>
Kup bilet na walkę Artur Szpilka - Mariusz Wach  na kupbilet.pl (od 39 PLN) >>