Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

W pojedynku w kategorii ciężkiej rozegranym na gali w Lipsku Mariusz Wach (33-2, 17 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Erkana Tepera (16-1, 10 KO). Sędziowie punktowali 116-112, 115-113, 115-113.

Polak dobrze zaprezentował się w pierwszych odsłonach, w których udawało mu się trzymać niższego rywala na dystans. Ofensywnie nastawiony Teper zaczął rozkręcać się w trzeciej odsłonie i od czasu do czasu zaskakiwał swoimi uderzeniami "Wikinga".

Od połowy walki kolejne starcia przebiegały według podobnego schematu. Coraz bardziej zmęczony Teper nacierał na równie wyczerpanego Wacha, zadając serie, z reguły niecelnych uderzeń, zaś Polak rewanżował się rzadszymi, ale celniejszymi i mocniejszymi kontrami.

Wach dobrze pokazał się w dziesiątej rundzie, w której lekko zamroczył przeciwnika prawym prostym, jednak nie zdołał wykończyć ataku. Również w jedenastym starciu podopieczny Piotra Wilczewskiego "podłączył" faworyzowanego oponenta. Dwunasta odsłona należała do Tepera, jednak nie wystarczyło mu to, by wygrać całą walkę.

Dla posiadającego status pretendenta do tytułu mistrza Europy Wacha sobotnia wygrana była powrotem na ring po 10-miesięcznej przerwie.